Gyakran Ismételt Kérdések

Összeszedtük, és megválaszoltuk Önnek a kollégáinkhoz feltett leggyakoribb kérdéseket és válaszokat.

GY.I.K

Telefont cseréltem és nem tudok belépni a telefonos alkalmazásba, mi a teendő ilyenkor?

Munkaidőben hívja az ügyfélszolgálatunkat (+3612061881), ahol kollégáink azonosítást követően elküldik Önnek a belépési kódját. Természetesen ez idő alatt a műholdas védelmi rendszer ugyanúgy aktív az autóban, tehát teljes védelem alatt áll a jármű.

Miért riaszt az autóm, ha mégis ott van nálam az azonosító kártya?

Mint minden vezeték nélküli rendszernek, a közelítőkártya működését is befolyásolják a külső körülmények. Számos
elektronikus berendezés számára engedélyezve van az a frekvencia, amin a készülék kommunikál a rádiófrekvenciás jeladóval (továbbiakban kártyával). Extrém helyzetben, amikor ezt a frekvenciát zavarja valami külső forrás, előfordul, hogy – bár a kártya működik – a központi egység nem tudja azonosítani a jogosultságot. Ezt onnan látjuk, hogy a készülékhez tartozó funkciójelző led (ami általában a szélvédőre kerül rögzítésre) gyújtás ráadásra folyamatosan világít vagy villog (műholdas rendszer esetében). Javasoljuk, hogy évente, de legkésőbb 2 évente cseréljen elemet a kártyában (CR2032).

Minden előjel nélkül megszólalt a riasztóm, mi ennek az oka?

Több oka is lehet:

- Az ultrahangos belső tér érzékelő mozgást érzékel az autóban, illetve a közvetlen környezetében (véletlenül megmozdították az autót). Az is lehetséges, hogy túl érzékenyre van programozva, ezért állítani kell rajta.
- Valamelyik ajtó nem megfelelően zár vagy a jármű számítógépe nem érzékeli azt megfelelően.
- A leggyakoribb hiba azonban, hogy az akkumulátor régi és merülőfélben van. Ezt ugye a riasztórendszer feszültség csökkenésnek érzékeli (mintha levágták volna az akkumulátorról), és emiatt riaszt. Amennyiben belső akkumulátorral (riasztó központ vagy a sziréna) rendelkezik az egység, akkor annak a feszültségcsökkenése is eredményezhet riasztási eseményt.
- Régebbi típusú a riasztó és egy riasztási eseményt követően elállítódott és újra kell programozni azt.

A legtöbb riasztó használati útmutatójában megtalálható a pontos riasztási táblázat. A riasztási eseményt követően -amikor kinyitjuk az autót- a riasztó LED-je visszajelez, hogy mi okozta a riasztást (ultrahang, ajtók, stb.), a táblázat segítségével pedig könnyen beazonsíthatjuk, így megtalálhatjuk a hiba forrását.